Scroll Top
ul. Łukasiewicza 1 64-800 Chodzież

JAK WYBRAĆ TRUMNĘ?

Jak wybrać trumnę?

Trumna jest najbardziej rozpoznawalnym atrybutem pogrzebu. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, jak ceremonia pogrzebowa będzie wyglądać.

Pragniemy, aby w tym trudnym dla nas momencie bliska nam osoba spoczywała w trumnie, która jest wykonana z odpowiednich materiałów, elegancko i gustownie wykończona i przede wszystkim estetyczna. Wybór trumny, w której spocznie bliska nam osoba, nie jest łatwą decyzją.

Wybierając trumnę musimy kierować się przede wszystkim, jakością wykonania oraz wykończenia. Trumny mogą być standardowe (np. drewno topolowe) lub bardziej ekskluzywne, (np. drewno dębowe, egzotyczne). Niezwykle ważne jest zabezpieczenie trumny.

Warto wybrać taką, która jest dokładnie zaimpregnowana oraz polakierowana. Kształt trumny oraz jej dekorację zwykle są kwestią bardzo indywidualną.

Musimy pamiętać, że istnieje możliwość zakupu trumny o niestandardowych wymiarach. Na specjalne zamówienie możemy dostarczyć trumnę, która będzie dopasowana do wieku zmarłego, jego wagi oraz wzrostu.