Planowanie na przyszłość

Planowanie nieuniknionego

W pewnym wieku planowanie nieuniknionego nie dziwi – jest naturalne.

Powinniśmy iść za przykładem tych rozsądnych, zapobiegliwych i odpowiedzialnych osób. Słusznie jest traktować ją podobnie do momentów, gdy przygotowywaliśmy się do ceremonii ślubu dzieci, komunii czy chrztów.

Zapewnienie komfortu sobie i bliskim jest wyrazem miłości, troski a przede wszystkim będziemy mieć pewność, że pozostawiliśmy po sobie wszelkie sprawy uregulowane.

Co zrobić po odejściu bliskiego?

Co zrobić po odejściu bliskiego?

Wiemy że smierć osoby bliskiej dla każdego z nas stanowi bardzo stresujący moment. Dlatego w tym miejscu pragniemy Państwu pomóc w odpowiedzi na pytanie, co dalej robić? Jeżeli zgon nastąpił w domu: wezwać lekarza w celu stwierdzenia zgonu i wystawienia karty statycznej zadzwonić do nas w celu zabrania ciała do chłodni z kartą zgonu udać

Więcej...
Jak wesprzeć bliskich

Jak wesprzeć bliskich

Przeżycia związane ze śmiercią bliskiej osoby są tak bolesne, że musi minąć dużo czasu, by można było wrócić do normalności. Ci, których to zdarzenie najboleśniej zraniło, potrzebują sporo uwagi i troski – nawet jeśli twierdzą, że ze wszystkim sobie doskonale poradzą. Często potrzebna jest pomoc kogoś z zewnątrz, kogo ta żałoba bezpośrednio nie dotyczy, np.

Więcej...
Jak wybrać trumnę?

Jak wybrać trumnę?

Trumna jest najbardziej rozpoznawalnym atrybutem pogrzebu. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, jak ceremonia pogrzebowa będzie wyglądać. Pragniemy, aby w tym trudnym dla nas momencie bliska nam osoba spoczywała w trumnie, która jest wykonana z odpowiednich materiałów, elegancko i gustownie wykończona i przede wszystkim estetyczna. Wybór trumny, w której spocznie bliska nam

Więcej...